RNF14DTD105K
Mfr.Part #
RNF14DTD105K
Description
RES 105K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Diameter :
0.56 mm
Mount :
Axial, Through Hole
Power Rating :
250mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
Tubular
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
JESD-609 Code :
e3
ROHS3 Compliant
Resistance :
105kOhm
Additional Feature :
FLAME PROOF
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Datasheets
RNF14DTD105K
Stackpole Electronics, Inc. RNF14DTD105K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 105kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,