RNF14DTC9K09
Mfr.Part #
RNF14DTC9K09
Description
RES 9.09K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
No
Construction :
Tubular
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Number of Terminations :
2
Resistance :
9.09kOhm
Power Rating :
250mW
Additional Feature :
FLAME PROOF
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
11 Weeks
Lead Diameter :
0.56 mm
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RNF14DTC9K09
FIXED RESISTOR, 9.09kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,