RNF14DTC909R
Mfr.Part #
RNF14DTC909R
Description
RES 909 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
11 Weeks
Lead Diameter :
0.56 mm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Resistance :
909Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Tubular
Surface Mount :
Wire
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Tolerance :
±0.5%