RNF14DTC84K5
Mfr.Part #
RNF14DTC84K5
Description
RES 84.5K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
84.5kOhm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Axial, Through Hole
Tolerance :
±0.5%
RNF
Additional Feature :
FLAME PROOF
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Diameter :
2.35mm
2
Contact Plating :
Copper, Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Datasheets
RNF14DTC84K5
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 84.5kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,