RNF14DTC80K6
Mfr.Part #
RNF14DTC80K6
Description
RES 80.6K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
FLAME PROOF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Lead Diameter :
0.56 mm
Tolerance :
±0.5%
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RNF
Published :
Construction :
Tubular
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
80.6kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Surface Mount :
No
Datasheets
RNF14DTC80K6
FIXED RESISTOR, 80.6kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,