RNF14DTC70R6
Mfr.Part #
RNF14DTC70R6
Description
RES 70.6 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Package / Case :
Axial
Packing Method :
TR
Resistance :
70.6Ohm
Max Power Dissipation :
250mW