RNF14DTC698R
Mfr.Part #
RNF14DTC698R
Description
RES 698 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
FLAME PROOF
Resistance :
698Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Diameter :
0.56 mm
Max Power Dissipation :
250mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNF14DTC698R
FIXED RESISTOR, 698Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,