RNF14DTC67K3
Mfr.Part #
RNF14DTC67K3
Description
RES 67.3K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Resistance :
67.3kOhm
Surface Mount :
No
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNF14DTC67K3
FIXED RESISTOR, 67.3kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,