RNF14DTC665R
Mfr.Part #
RNF14DTC665R
Description
RES 665 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Wire
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Series :
RNF
Additional Feature :
FLAME PROOF
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Diameter :
0.56 mm
Resistance :
665Ohm
Datasheets
RNF14DTC665R
FIXED RESISTOR, 665Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,