RNF14DTC60K4
Mfr.Part #
RNF14DTC60K4
Description
RES 60.4K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Lead Diameter :
0.56 mm
Power Rating :
250mW
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
FLAME PROOF
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
60.4kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Datasheets
RNF14DTC60K4
FIXED RESISTOR, 60.4kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,