RNF14DTC47R0
Mfr.Part #
RNF14DTC47R0
Description
RES 47 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
47Ohm
Max Power Dissipation :
250mW
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Surface Mount :
No
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
RNF
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Pbfree Code :
yes
Lead Diameter :
0.56 mm
Datasheets
RNF14DTC47R0
FIXED RESISTOR, 47Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,