RNF14DTC47K0
Mfr.Part #
RNF14DTC47K0
Description
RES 47K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Published :
Resistance :
47kOhm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
FLAME PROOF
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Lead Diameter :
0.56 mm
Datasheets
RNF14DTC47K0
FIXED RESISTOR, 47kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,