RNF14DTC40K5
Mfr.Part #
RNF14DTC40K5
Description
RES 40.5K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
40.5kOhms
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Composition :
Metal Film
Datasheets
RNF14DTC40K5
40.5kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,