RNF14DTC3K61
Mfr.Part #
RNF14DTC3K61
Description
RES 3.61K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
EAR99
Surface Mount :
Resistance :
3.61kOhm
Composition :
Metal Film
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNF14DTC3K61
FIXED RESISTOR, 3.61kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,