RNF14DTC3K40
Mfr.Part #
RNF14DTC3K40
Description
RES 3.4K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
2.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
3.4kOhm
Number of Terminations :
2
Mount :
Axial, Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Radiation Hardening :
Tolerance :
±0.5%