RNF14DTC3K09
Mfr.Part #
RNF14DTC3K09
Description
RES 3.09K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Matte Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.5%
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Axial, Through Hole
Resistance :
3.09kOhm
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Diameter :
2.35mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Radiation Hardening :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Metal Film
Contact Plating :
Copper, Tin
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RNF14DTC3K09
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 3.09kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,