RNF14DTC392K
Mfr.Part #
RNF14DTC392K
Description
RES 392K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Lead Diameter :
0.56 mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Wire
Surface Mount :
Resistance :
392kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C