RNF14DTC38K3
Mfr.Part #
RNF14DTC38K3
Description
RES 38.3K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Wire
Construction :
Tubular
Package / Case :
Axial
Additional Feature :
FLAME PROOF
Tape and Reel (TR)
Lead Diameter :
0.56 mm
Resistance :
38.3kOhm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Mount :
Axial, Through Hole
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNF14DTC38K3
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 38.3kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,