RNF14DTC34K0
Mfr.Part #
RNF14DTC34K0
Description
RES 34K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Surface Mount :
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Flame Retardant Coating, Safety
Lead Diameter :
0.56 mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
FLAME PROOF
Resistance :
34kOhm
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Construction :
Tubular
Datasheets
RNF14DTC34K0
FIXED RESISTOR, 34kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,