RNF14DTC33R2
Mfr.Part #
RNF14DTC33R2
Description
RES 33.2 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
Wire
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Mount :
Axial, Through Hole
Published :
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Resistance :
33.2Ohm
Max Power Dissipation :
250mW
Contact Plating :
Copper, Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Diameter :
2.35mm
Tolerance :
±0.5%
Axial
Datasheets
RNF14DTC33R2
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 33.2Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,