RNF14DTC330K
Mfr.Part #
RNF14DTC330K
Description
RES 330K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Wire
ECCN Code :
EAR99
Construction :
Tubular
Mount :
Axial, Through Hole
Power Rating :
250mW
Resistance :
330kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Lead Diameter :
0.56 mm
Datasheets
RNF14DTC330K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 330kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,