RNF14DTC30K9
Mfr.Part #
RNF14DTC30K9
Description
RES 30.9K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
JESD-609 Code :
e3
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
30.9kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Shape :
Wire
Mount :
Axial, Through Hole
Diameter :
2.35mm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Contact Plating :
Copper, Tin
Datasheets
RNF14DTC30K9
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 30.9kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,