RNF14DTC2K46
Mfr.Part #
RNF14DTC2K46
Description
RES 2.46K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
1 (Unlimited)
Surface Mount :
RNF
Packing Method :
TR
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Published :
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Resistance :
2.46kOhm
Datasheets
RNF14DTC2K46
FIXED RESISTOR, 2.46kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,