RNF14DTC2K23
Mfr.Part #
RNF14DTC2K23
Description
RES 2.23K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
2.23kOhm
Packing Method :
TR
Matte Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Surface Mount :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Max Power Dissipation :
250mW
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RNF14DTC2K23
FIXED RESISTOR, 2.23kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,