RNF14DTC2K15
Mfr.Part #
RNF14DTC2K15
Description
RES 2.15K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Diameter :
0.56 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
FLAME PROOF
Surface Mount :
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
2.15kOhm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Flame Retardant Coating, Safety
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNF14DTC2K15
FIXED RESISTOR, 2.15kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,