RNF14DTC2K03
Mfr.Part #
RNF14DTC2K03
Description
RES 2.03K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance :
2.03kOhm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Flame Retardant Coating, Safety
Surface Mount :
EAR99
Packing Method :
TR
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
RNF
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Max Power Dissipation :
250mW
2
Datasheets
RNF14DTC2K03
FIXED RESISTOR, 2.03kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,