RNF14DTC27K4
Mfr.Part #
RNF14DTC27K4
Description
RES 27.4K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
11 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Lead Diameter :
0.56 mm
Resistance :
27.4kOhm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Tolerance :
±0.5%
Surface Mount :
Wire
Datasheets
RNF14DTC27K4
Stackpole Electronics, Inc. RNF14DTC27K4
FIXED RESISTOR, 27.4kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,