RNF14DTC271K
Mfr.Part #
RNF14DTC271K
Description
RES 271K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
11 Weeks
Packing Method :
TR
Metal Film
JESD-609 Code :
e3
Published :
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Surface Mount :
RNF
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Resistance :
271kOhm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNF14DTC271K
FIXED RESISTOR, 271kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,