RNF14DTC226K
Mfr.Part #
RNF14DTC226K
Description
RES 226K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
Wire
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
11 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Surface Mount :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Metal Film
Lead Diameter :
0.56 mm
Resistance :
226kOhm
Datasheets
RNF14DTC226K
FIXED RESISTOR, 226kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,