RNF14DTC21K0
Mfr.Part #
RNF14DTC21K0
Description
RES 21K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5%
11 Weeks
Mount :
Axial, Through Hole
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Flame Retardant Coating, Safety
Contact Plating :
Copper, Tin
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
21kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Radiation Hardening :
FLAME PROOF
Diameter :
2.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW