RNF14DTC200R
Mfr.Part #
RNF14DTC200R
Description
RES 200 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Contact Plating :
Copper, Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
FLAME PROOF
Diameter :
2.35mm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
EAR99
Mount :
Axial, Through Hole
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%