RNF14DTC1K69
Mfr.Part #
RNF14DTC1K69
Description
RES 1.69K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Published :
Radiation Hardening :
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.69kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Copper, Tin
11 Weeks
Diameter :
2.35mm
Max Power Dissipation :
250mW