RNF14DTC1K15
Mfr.Part #
RNF14DTC1K15
Description
RES 1.15K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Construction :
Tubular
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
No
Power Rating :
250mW
Resistance :
1.15kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Diameter :
0.56 mm
Datasheets
RNF14DTC1K15
FIXED RESISTOR, 1.15kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,