RNF14DTC19R8
Mfr.Part #
RNF14DTC19R8
Description
RES 19.8 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR
Flame Retardant Coating, Safety
Contact Plating :
Copper, Tin
Diameter :
2.35mm
Resistance :
19.8Ohm
Terminal Shape :
Wire
Lead Free :
Lead Free
Published :
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W