RNF14DTC18R4
Mfr.Part #
RNF14DTC18R4
Description
RES 18.4 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR
Max Power Dissipation :
250mW
Metal Film
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Surface Mount :
Resistance :
18.4Ohm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Datasheets
RNF14DTC18R4
FIXED RESISTOR, 18.4Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,