RNF14DTC18K2
Mfr.Part #
RNF14DTC18K2
Description
RES 18.2K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
FLAME PROOF
Radiation Hardening :
yes
Construction :
Tubular
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
Axial
Diameter :
2.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
18.2kOhm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm