RNF14DTC14K5
Mfr.Part #
RNF14DTC14K5
Description
RES 14.5K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
11 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
14.5kOhm
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
Axial
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNF14DTC14K5
FIXED RESISTOR, 14.5kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,