RNF14DTC13K3
Mfr.Part #
RNF14DTC13K3
Description
RES 13.3K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
EAR99
Diameter :
2.35mm
Pbfree Code :
yes
Contact Plating :
Copper, Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
13.3kOhm
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Metal Film
Radiation Hardening :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Mount :
Axial, Through Hole
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W