RNF14DTC110R
Mfr.Part #
RNF14DTC110R
Description
RES 110 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Radiation Hardening :
No
Additional Feature :
FLAME PROOF
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Axial
Mount :
Axial, Through Hole
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Copper, Tin
Diameter :
2.35mm
Resistance :
110Ohm
Datasheets
RNF14DTC110R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 110Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,