RNF14CTE61K9
Mfr.Part #
RNF14CTE61K9
Description
RES 61.9K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Resistance :
61.9kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Lead Diameter :
0.56 mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
11 Weeks
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Tolerance :
±0.25%
Additional Feature :
FLAME PROOF
Datasheets
RNF14CTE61K9
FIXED RESISTOR, 61.9kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,