RNF14CTE4K53
Mfr.Part #
RNF14CTE4K53
Description
RES 4.53K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
RNF
Lead Diameter :
0.56 mm
Power Rating :
250mW
Construction :
Tubular
Max Power Dissipation :
250mW
2
Additional Feature :
FLAME PROOF
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.25%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
4.53kOhm