RNF14CTE3K16
Mfr.Part #
RNF14CTE3K16
Description
RES 3.16K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Mount :
Axial, Through Hole
Additional Feature :
FLAME PROOF
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
2.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Resistance :
3.16kOhm
Contact Plating :
Copper, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Radiation Hardening :
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNF14CTE3K16
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 3.16kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,