RNF14CTE1K58
Mfr.Part #
RNF14CTE1K58
Description
RES 1.58K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
JESD-609 Code :
e3
FLAME PROOF
Surface Mount :
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
1.58kOhm
1 (Unlimited)
Lead Diameter :
0.56 mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNF14CTE1K58
FIXED RESISTOR, 1.58kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,