RNF14CTE1K30
Mfr.Part #
RNF14CTE1K30
Description
RES 1.3K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Tubular
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Contact Plating :
Copper, Tin
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
1.3kOhm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Diameter :
2.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Mount :
Axial, Through Hole
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Datasheets
RNF14CTE1K30
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 1.3kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,