RNF14CTE123K
Mfr.Part #
RNF14CTE123K
Description
RES 123K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Resistance :
123kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Length :
6.35mm
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Composition :
Metal Film
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
RNF14CTE123K
123kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,