RNF14CTE10K0
Mfr.Part #
RNF14CTE10K0
Description
RES 10K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Wire
Contact Plating :
Copper, Tin
Factory Lead Time :
11 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Axial
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Axial, Through Hole
Power Rating :
250mW
yes
Diameter :
2.35mm
Resistance :
10kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Datasheets
RNF14CTE10K0
Stackpole Electronics, Inc. RNF14CTE10K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 10kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,