RNF14CTD6K81
Mfr.Part #
RNF14CTD6K81
Description
RES 6.81K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
6.81kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Surface Mount :
No
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.25%
Wire
Lead Diameter :
0.56 mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNF14CTD6K81
FIXED RESISTOR, 6.81kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,