RNF14BTE56K9
Mfr.Part #
RNF14BTE56K9
Description
RES 56.9K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
No
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
56.9kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%