RNF14BTD9K53
Mfr.Part #
RNF14BTD9K53
Description
RES 9.53K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Copper, Tin
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
9.53kOhm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Number of Terminations :
2
Mount :
Axial, Through Hole
11 Weeks
Diameter :
2.35mm
Radiation Hardening :
Datasheets
RNF14BTD9K53
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BTD9K53
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 9.53kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,