RNF14BTD93R1
Mfr.Part #
RNF14BTD93R1
Description
RES 93.1 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Radiation Hardening :
Metal Film
Contact Plating :
Copper, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
2.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
93.1Ohm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Mount :
Axial, Through Hole
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RNF14BTD93R1
Stackpole Electronics, Inc. RNF14BTD93R1
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 93.1Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,